OSJEČKA MANIFESTACIJA: ŠARANA JAJA BOJAMA GRADA

 

Već sedamnaestu godinu za redom, na središnjem osječkom Trgu Ante Starčevića, udruge nacionalnih manjina, različite građanske udruge i Grad Osijek, organiziraju preduskrsnu manifestaciju “ŠARANA JAJA BOJAMA GRADA”. Manifestacija je to koja prikazuje raznolikost i bogatstvo korizmenih i uskrsnih običaja Osijeka i cijele Slavonije i Baranje, na kojoj se biraju najuređeniji štandovi, dobije se nagrada za najljepšu pisanicu, a posjetitelji uživaju i u programu koji su pripremila različita kulturno- umjetnička društva.

Udruge, organizacije, institucije izložile su rukotvorine, etnografske predmete te tradicionalna jela i slastice koja se na stolovima mogu naći u korizmeno vrijeme i za uskrsni ručak.
Manifestaciju je posjetio i predsjednik GO HDZ-a grada Osijek Vlatko Kopić koji je kušao kolače i slastice koje pripadnici različitih nacionalnih manjina tradicionalno pripremaju za uskršnje blagdane.

Podijelite ovu vijest s drugima: