Sedma konferencija Zajednice povratnika Hrvatske održana je danas u maloj vijećnici Osječko-baranjske županije pod simboličnim nazivom: ZAUSTAVIMO IH!
Čelništvo Zajednice povratnika Hrvatske iznijelo je zabrinjavajuće podatke da je proces stambenog zbrinjavanja na područjima od nekadašnje posebne državne skrbi bio izvan funkcije pune tri godine. Tek pred izbore pojavila su se prva rješenja za dodjelu državnih stanova koji su obnovljeni, ali su godinama bili prazni.
Slavonija i Baranja od svih regija pogođenih ratnim zbivanjima najteže se oporavlja i razvija, no nisu za to krivi povratnici, niti građani ove regije. Zakonodavni okvir, sustavno zanemarivanje i nerješavanje problema, te nepostojanje političke volje da se pomogne ovoj regiji bili su glavno obilježje četverogodišnjeg mandata Vlade u odlasku, zaključili su na konferenciji.
Zajednica povratnika upozorila i na dodatne negativne posljedice novog Zakona o regionalnom razvoju koji je ukinuo pravo uvećanog povrata poreza, ukinuo je poticajne mjere oslobađanja od plaćanja poreza na promet nekretnina, ukinuto je sufinanciranje troškova prijevoza učenika srednjih škola, ukinuto je sufinanciranje dječjih vrtića, te su smanjeni izvorni prihodi jedinicama lokalne samouprave kroz smanjenje participacije u porezu iz dohotka.
HDZ Osječko-baranjske županije Službene stranice Hrvatske Demokratske Zajednice Osječko-baranjske županije.

