RADNI SASTANCI: MARIJANCI I DONJI MIHOLJAC

Jučer je održan radni sastanak s kandidata za župana Osječko-baranjske županije Ivana Anušića i njegovih suradnika s članovima HDZ-a Općine Marijanci u kojoj Darko Dorkić obnaša dužnost načelnika punih 16 godina.

Godinama sustavno radimo na razvijanju naše općine, imamo niz planova za budućnost, moramo zajedničkim snagama pronaći način kako da zadržimo mlade ljude na našem području. Preduvjet je osigurati im posao, mi kao općina nažalost im ne možemo to osigurati, ali možemo stvarati uvjete ugodne za život i možemo financijski pomagati mladim obitelji s djecom te školarcima i studentima što i radimo koliko god možemo.“ – rekao je Dorkić te naglasio kako je suradnja sa Županijom potrebna za niz razvojnih rješenja diljem naše regije i kako vjeruje da će za manje od dva mjeseca HDZ na čelu s Ivanom Anušićem kvalitetno upravljati Osječko-baranjskom županijom.

Ivan Anušić rekao je okupljenima kako dosadašnje vođenje naše županije nije bilo uspješno i kako se o tome ne mora puno govoriti jer su ljudi i sami toga svjesni i da brojne statistike govore tome u prilog.

U vođenju Osječko-baranjske županije nedostaje inicijative, nema kontinuiranog rada i vizije napretka te izostaje suradnja s centralnom vlasti. Upravo to je ono na što mi godinama ukazujemo i što se mora promijeniti. Moramo početi razvijati sustavno zanemarivane potencijale naše županije.“ – zaključio je Anušić.

Nakon Marijanaca Anušić je radni sastanak održao u Donjem Miholjcu s Draženom Trcovićem, kandidatom za gradonačelnika Donjeg Miholjca, Tomislavom Ivićem, državnim tajnikom u Ministarstvu hrvatskih branitelja, Antom Barukčićem, povjerenikom HDZ-a za Donji Miholjac i okupljeni članovima.

Trcović je rekao kako vjeruje u pobjedu i uspjeh HDZ i Ivana Anušića na nadolazećim izborima jer njegovi dosadašnji rezultati govore umjesto njega te da vjeruje i da će birači to prepoznati.

Naš kandidat za župana je osoba koja može preslikati razvojne rezultate koje je ostvario uspješno vodeći Općinu Antunovac na našu Osječko-baranjsku županiju. Potrebna nam je osoba koja ima viziju napretka, a potrebna nam je i dugoočekivana sinergija između lokalne, županijske i državne vlasti.“ – poručio je Trcović.

Tomislav Ivić rekao je kako su pred nama ključni izbori i kako je cilj pobjeda na svim razinama, od općinskih, gradskih do županijske. Naglasio je kako upravo sada Hrvatska demokratska zajednica ima idealnu priliku doći na čelo Osječko-baranjske županije i Ivanom Anušićem kao kandidatom, koji se dosadašnjim radom i rezultatima dokazao na brojim rukovodećim pozicijama s kojih je kontinuirano radio na suradnji, razvoju i boljitku.

Anušić je rekao kako je HDZ u protekle tri godine pobjeđivao u Osječko-baranjskoj županiji na svim izborima koji su održani te je naglasio kako je siguran da će se niz nastaviti.

Posljednjih 12 godina naša županija ne ide dobrim smjerom, promjene su nužne i one nisu neostvarive. Ključni su stručni ljudi koji žele i mogu raditi na boljitku. Projekti moraju dolaziti kao inicijativa s lokalne razine, Donji Miholjac to nažalost do sada nije imao, ali sada je prilika da s Trcovićem kao kandidatom za gradonačelnika i sa mnom kao kandidatom za župana ostvarimo nakon izbora suradnju koja će nam donijeti promjene na bolje.“ – zaključio je Anušić.

dm01 dm03 dm04 dm06 marijanci02 marijanci03 marijanci04 marijanci06

Podijelite ovu vijest s drugima:
  • 81
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •