RADNI SASTANAK S ČLANSTVOM U VALPOVU

HDZ u Valpovu svoju snagu pokazuje na svim  izborima od lokalnih, preko parlamentarnih pa sve do predsjedničkih. Ista se snaga vidi i na stranačkim okupljanjima, pa je tako Gradska vijećnica bila mala za sve članove koji su htjeli poslušati što im uoči lokalnih izbora u svibnju ima za reći njihov gradonačelnik Leon Žulj i predsjednik Županijskog odbora HDZ-a i kandidat za župana Ivan Anušić.

Žulj je istaknuo kako je Valpovo perjanica HDZ-a u Osječko-baranjskoj županiji te kako će njegujući zajedništvo sa svim građanima Valpova i dalje nastaviti razvijati svoj grad.

U pripremi imamo projekte vrijedne desetke milijuna kuna, dio njih ne možemo ostvariti bez podrške Županije. Upravo sam zato siguran da ćemo sinergijom vlasti na sve tri razine, lokalne, županijske i nacionalne, u iduće četiri godine završiti sve započeto. Imamo viziju razvoja Valpova, a to nije samo infrastruktura, jer nam ona neće vrijediti ako se mladi ljudi nastave iseljavati iz naše regije. Moramo osigurati kvalitetno školovanje i stručnu praksu te radna mjesta koja će biti dobro plaćena. Moramo biti motor koji pokreće promjene, podrška županije i Vlade će nam dobro doći, no mi smo ti koji moramo zasukati rukave i primiti se posla.“ – kazao je gradonačelnik Leon Žulj.

Osječko-baranjska županija godina je sustavno zanemarivana. Najveća je slavonska županija s najlošijom gospodarskom, društvenom, kulturnom i demografskom slikom. Upravo je to razlog, kaže Anušić, zašto želi preuzeti vodstvo naše županije.

Imamo veliku priliku da okrenemo smjer kojim posljednjih 12 godina ide naša županija. Sad je već svima jasno da je taj smjer potpuno pogrešan. Želim preuzeti odgovornost za razvoj Osječko-baranjske županije, želim mijenjati stvari na bolje. Ako sam s timom stručnih ljudi uspio potpuno ratom uništenu Općinu Antunovac podići na noge i učiniti ju danas predvodnicom gospodarskog i demografskog razvoja naše županije, jednostavno osjećam odgovornost da isto učinimo u svakoj općini i svakom gradu. Zato želim biti župan. Jasno je da imam znanje i iskustvo, no imam i volju i snagu učiniti pozitivne promjene. Županija mora biti na usluzi svakoj jedinici lokalne samouprave, a ne samo politički podobnima i to ćemo nakon svibnja promijeniti.“- zaključio je Anušić svoje izlaganje pred mnogobrojnim okupljenim Valpovčanima.

DSC05820 DSC05807 DSC05858 DSC05881DSC05799 DSC05814 DSC05819 DSC05910 DSC05956 DSC05981

 

Podijelite ovu vijest s drugima:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •