“HDZ je jedinstven i okreće novu stranicu. HDZ je najveća stranka u Hrvatskoj i iz ovoga ćemo izaći još jači. Gospodin Karamarko iza sebe ima pet pobjeda i kao moralan čovjek podnio je ostavku”, izjavio je zamjenik predsjednika HDZ-a Milijan Brkić koji je preuzeo upravljanje strankom do provedbe unutarstranačkih izbora.
Brkić je najavio kako će stranačka tijela sukladno proceduri donijeti propise o unutarstranačkim izborima koji će se održati unutar mjesec dana.
“Puno članova ima ambicije”, poručio je te naglasio kako je njegov kandidat – “onaj kojega će članstvo izabrati”. Brkić je dodao kako će Karamarko ostati u vrhu stranke. Najavio je kako će se iduća sjednica Predsjedništva HDZ-a održati u četvrtak. “Oni koji govore da HDZ mora ići u centar, oni će o tome odlučivati u svojim centrima. HDZ je narodnjačka stranka, stranka desnog centra i kao takva ima svoju platformu”, zaključio je Brkić.
HDZ Osječko-baranjske županije Službene stranice Hrvatske Demokratske Zajednice Osječko-baranjske županije.